ENGLISH
 
Bemutatkozás
Tanszék története
OKTATÁS
KUTATÁS
INFRASTRUKTÚRA
DOLGOZÓK
ELÉRHETÕSÉG
 

 

 

Tanszék története

 

A Geofizikai Tanszéket Egyed László professzor hívta életre az ELTE-n 1951-ben. Egyed öröksége az, hogy oktatásunkban és kutatásainkban egymást segítve van jelen a Föld fizikai folyamatait és fejlődését vizsgáló általános geofizika, valamint a hasznosítható nyersanyagokat és erőforrásokat feltáró alkalmazott geofizika.


Az 1960-as évek elejétől kezdődően a szilárd Föld kutatása harmonikusan kiegészült a földkörüli térség vizsgálatával, először saját fejlesztésű földbázisú műszerekkel, majd űreszközök segítségével. Az utóbbi két évtizedben a Geofizikai Tanszéken belül működő, független finanszírozású Űrkutató Csoport széleskörű hazai és nemzetközi elismerést vívott ki a földkörüli térség vizsgálatában elért eredményeivel, valamint az űrből történő távérzékelési módszerek fejlesztésével és földfelszíni hasznosításával.


1951 és 2005 között közel 350 hallgató kapott az Eötvös Loránd Tudományegyetemen geofizikus diplomát. Ezek többsége hazai munkahelyen talált képesítésének megfelelő munkát. Egy részük komoly külföldi karriert futott be, elsősorban olajkutató világcégeknél, bizonyítván a geofizikus szak kiemelkedő színvonalát.


A Geofizikai Tanszék történetéről megtekintheti Horváth Ferenc professzor előadását, amely 2001. december 7-én, a Tanszék 50 éves jubileumi ünnepségén hangzott el.


• a jubileumi ünnepség programja

fotók az 50 éves tanszék ünnepéről

• a Geofizikai Tanszék alapító okirata

• az ELTE TTK egykori és jelenlegi campusa

 

 

Tanszéken végzettek

 

A Geofizikai Tanszéken végzett hallgatók

 

Doktori fokozatot szerezett hallgatók